#BadzcyberbezpiecznyzBS

Większość wiadomości phishingowych zawiera linki. Są one uwzględniane w nadziei, że klikniesz i podasz swoje dane osobowe. Kliknięcie łącza może spowodować zainstalowanie złośliwego oprogramowania na Twoim urządzeniu.

W razie wątpliwości najedź na link. Jeśli adres URL wskazuje inną domenę niż ta, do której ma prowadzić link, nie klikaj jej.

 

1

 

Jeśli coś wygląda zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie takie jest!

E-maile phishingowe będą próbować skusić Cię niesamowitymi ofertami. Ewentualnie mogą zawierać informacje, że wygrałeś bon upominkowy lub  darmowe zakupy 🛒

Jeśli otrzymasz wiadomość e-mail z informacją, że coś wygrałeś, ale nie pamiętasz udziału w konkursie, prawdopodobnie jest to oszustwo.

 

2

 

Czy wiesz, że niektórzy cyberprzestępcy wysyłają pocztą dyski USB, które instalują oprogramowanie ransomware na Twoim komputerze po podłączeniu?

Nigdy nie podłączaj dysków USB do komputera, chyba że wiesz, skąd pochodzą i co jest na nich. Jeśli Twój dział IT zablokował dyski USB w pracy, to nie bez powodu!

 

3

 

Dobre oprogramowanie antywirusowe ochroni Cię przed oprogramowaniem ransomware, poddając je kwarantannie, zanim będziesz mógł na nie kliknąć.

Nie zapomnij o aktualizowaniu oprogramowania antywirusowego w celu ochrony przed nowo odkrytymi zagrożeniami.    

4

 

Więcej informacji na stronie 👉 www.bezpiecznymiesiac.pl