BS PAY

PlanetMobile banerHCE 062020 1920x1080

Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że udostępniliśmy dedykowaną naszym Klientom aplikację BS PAY, umożliwiającą wykonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą telefonu.

Film instruktażowy

Aby korzystać z płatności Google Pay musisz posiadać:

 1. Konto Gmail (google) i zaakceptować warunki korzystania z niego - klient wykonuje tę czynność na etapie uruchomienia samego telefonu z systemem Android.
 2. Urządzenie mobilne z technologią NFC (bezprzewodowa technologia umożliwiająca bezstykową transmisję danych na bliską odległość).
 3. System Android w wersji 4.4 lub nowszej (planowane podwyższenie wymaga Google w 2019 roku do wersji 5.0).
 4. Aktywną plastikową kartę wydaną przez Bank (debetową lub kredytową, VISA lub MasterCard).

Co dalej?:

 1. Następnie na urządzeniu mobilnym instalujesz aplikacje BS PAY wyszukując ją w sklepie Google Play
 2. Rejestracja do BS PAY odbywa się z wykorzystaniem portalu www.kartosfera.pl zgodnie z krokami podawanymi w aplikacji.
 3. Logujesz się do BS PAY. Po potwierdzeniu kodu aktywacyjnego z Kartosfery aplikacja powinna zaczytać wszystkie dotychczasowo wydane produkty kartowe klienta.
 4. Wybierasz kartę, którą chcesz dodać do płatności mobilnych.
 5. Wybierasz przycisk Dodaj do GPay (znajduje się pod wizerunkiem karty dla której płatności Google Pay są udostępnione).
 6. Na etapie dodawania karty musisz zaakceptować Regulamin korzystania z kart płatniczych BPS w ramach Google Pay jak również zgody formalne oraz warunki korzystania z usługi przedstawione podczas dodawania karty do Google Pay.
 7. W trakcie dodawania karty poprzez BS PAY aplikacja może poprosić o zmianę ustawień płatności NFC, w menu „Dotknij i zapłać”, na Google Pay. Należy zezwolić na taką operację.
 8. Po zakończeniu procesu dodawania karty telefon jest gotowy do płatności. Należy pamiętać aby w sekcji „Dotknij i zapłać” w ustawieniach Android mieć ustawioną aplikację Google Pay jako domyślną jeśli w przyszłości pojawił się inny dostawca portfela na telefonie użytkownika.
 9. W ustawieniach Android , w sekcji "Połączenie z urządzeniem"/"NFC" należy włączyć "Zezwalaj na wymianę danych gdy telefon dotyka innego urządzenia".

Po zalogowaniu do Kartosfery musisz "sparować" kartę z wybranym urządzeniem mobilnym: